masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Blog

uśmiech kobiety przed i po wybielaniu

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Fakty i mity

Śnieżnobiały uśmiech to marzeniu wielu. Dzisiaj marzenie to jest w zasięgu ręki. Wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych wprowadziło do swojej oferty możliwość korekcji kolorytu uzębienia. Coraz więcej osób decyduje się tym samym na różne zabiegi wybielania zębów, jednak wraz z popularnością narosło wokół nich wiele mitów. Duży wpływ na podział opinii miało wprowadzenie na rynek preparatów do przeprowadzenia domowego zabiegu wybielania zębów. To znacznie zakwestionowało nie tylko zasadność korzystania z usług dentystów, ale i wpłynęło na postrzegania wybielania jako szkodliwe dla szkliwa.

Czytaj więcej

kobieta z problemami tarczycy

Jak problemy z tarczycą zaburzają gospodarkę hormonalną?

Zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy mogą dotyczyć zarówno jej nadczynności, jak i niedoczynności, przy czym bez względu na rodzaj problemu, nieleczone choroby gruczołu tarczowego mogą być niebezpieczne. Od jego prawidłowego działania zależy poprawna praca wielu innych układów wewnętrznych, praca serca, stan skóry. Dziś zajmiemy się zależnością między działaniem tarczycy a zaburzeniami gospodarki hormonalnej.

Czytaj więcej

ból stawu kolanowego

Czy dolegliwości reumatyczne to problem wyłącznie starszych osób?

Bóle stawów zwykle kojarzone są ze schorzeniami reumatycznymi, które w opinii wielu osób dotykają osoby w podeszłym wieku. Nic bardziej mylnego. Czym jest reumatyzm? Kto może zachorować i jak leczyć tę podstępną chorobę?

Czytaj więcej

ciąza

Etapy ciąży. Co się dzieje w poszczególnych trymestrach?

Wiele procesów w naturze dzieli się na poszczególne etapy. Nie inaczej jest z ciążą. Płód w brzuchu mamy dzielnie przechodzi kolejne fazy, żeby w końcu wyjść na świat i krzykiem dać znać o swoim istnieniu. W trakcie każdego z tych etapów dokonują się przełomowe zmiany, które mają decydujący wpływ na późniejszy rozwój dziecka. Warto więc wiedzieć, co dzieje się w poszczególnych trymestrach, żeby dostarczyć płodowi wszystko, co najlepsze.

Czytaj więcej

menopauza

Pierwsze oznaki menopauzy. Na to musisz zwrócić uwagę

Coraz częstsze huśtawki nastroju oraz uderzenia gorąca u kobiety mogą zwiastować rychłe pojawienie się menopauzy, czyli okresu stopniowego ustawania menstruacji. To czas, kiedy organizm przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny, co prowadzi do zaburzeń gospodarki hormonalnej. U każdej z kobiet klimakterium pojawia się w innym przedziale wiekowym i może objawiać się różnymi symptomami. Jakie oznaki świadczą o nadchodzącej menopauzie?

Czytaj więcej

rak piersi

Czy przyjmowanie hormonów może doprowadzić do raka piersi?

Hormonalna terapia zastępcza pomaga przy menopauzie, łagodząc lub likwidując całkowicie jej objawy, ale zbyt długotrwałe jej stosowanie, wywołuje poważne choroby: udar mózgu, zawał serca, ryzyko wystąpienia demencji i nowotworów. Dlatego chcąc z niej korzystać, kobiety powinny być tego świadome. Lekarze zalecają jak najkrótsze stosowanie terapii hormonalnej, w zmniejszonych dawkach. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Wcześnie wykryty w stadium przedinwazyjnym, praktycznie jest do wyleczenia.

Czytaj więcej

wada zgryzu

Przewlekłe migreny. Czy wada zgryzu może być ich przyczyną?

Przewlekłe bóle głowy utrzymujące się przez wiele godzin? Uczucie usztywnienia karku? Problemy ze swobodnym zamykaniem i otwieraniem jamy ustnej? Jeżeli cierpisz na którąś z tych przypadłości, bardzo możliwe, że źródłem Twoich problemów jest wada zgryzu.

Czytaj więcej

Rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy - cichy zabójca. Sprawdź jak się przed nim obronić!

Pomimo ogromnego postępu medycyny w ciągu ostatnich dekad, skutecznego lekarstwa na raka jako ludzkość wciąż nie posiadamy. Dlatego tak wiele mówi się o profilaktyce, regularnych badaniach i dbaniu o siebie. Choć rak to rzeczywiście zabójca, nie zawsze musi oznaczać wyrok. W większości wypadków szybko wykryty da się leczyć lub usunąć. Podobnie jest z rakiem szyjki macicy, który każdego roku zabija wiele Polek. Zobaczmy, jak skutecznie się przed nim bronić.

Czytaj więcej

proteza a implant zębowy

Jakie są podstawowe różnice między protezą a implantem zębowym?

Choć zarówno protezy, jak i implanty zębowe, służą do uzupełniania braków w uzębieniu, to znacznie się pomiędzy sobą różnią. Co charakteryzuje obydwa rozwiązania?

Czytaj więcej

zabieg medycyny estetycznej

W jakim wieku najczęściej korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej?

Wbrew powszechnym opiniom zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Poza tym, służą one nie tylko upiększaniu, ale też likwidowaniu pewnych problemów bądź profilaktyce. Takie zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań i są bezpieczne. Wywiad i konsultacja lekarska pozwoli wskazać, jaki zabieg przyniesie w naszym wypadku najlepsze efekty.

Czytaj więcej