masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Blog

leżąca kobieta

Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagają nam nie tylko poprawić wygląd, ale i samopoczucie. Są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Czy umawiając się na zabieg medycyny estetycznej, powinniśmy wziąć pod uwagę porę roku? Kiedy najlepiej je wykonywać – wiosną, latem, a może jesienią lub zimą?

Czytaj więcej

krwawa próbka moczu

Krwiomocz - z czego może wynikać?

Przyczyny występowania krwiomoczu, który jest znany również pod nazwą hematuria, mogą być zróżnicowane. Często zdarza się, że jest to symptom poważniejszych schorzeń, które wymagają wdrożenia natychmiastowego leczenia. Dlatego nie można bagatelizować pojawienia się hematurii. Jakie są najczęstsze powody występowania krwi w moczu i co powinniśmy zrobić w takim przypadku?

Czytaj więcej

kobieta z problemem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu - wstydliwy problem. Diagnostyka i leczenie

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wypływie moczu prowadzącym do całkowitego lub częściowego opróżnienia pęcherza. Problem ten nie może być lekceważony i zawsze powinien być konsultowany z lekarzem urologiem. Nietrzymanie moczu może być spowodowane chorobami układu nerwowego lub zaburzeniami w którymś z odcinków dróg moczowych.

Czytaj więcej

lekarka badająca pacjentkę

Kiedy warto udać się na wizytę do endokrynologa?

Endokrynolog jest lekarzem zajmującym się gruczołami wydzielania wewnętrznego, czyli tarczycą, przytarczycami, podwzgórzem, jajnikami, jądrami, przysadką, trzustką i nadnerczami. Leczy choroby spowodowane zaburzeniami funkcjonowania ich oraz choroby spowodowane przez produkowane przez nie w nieprawidłowej ilości hormony. Problemy te nazywane są zaburzeniami hormonalnymi.

Czytaj więcej

doktor wykonuje USG kobiecie w ciąży

Rola i znaczenie USG w diagnostyce prenatalnej

Badania prenatalne to takie wykonywane kiedy dziecko jest jeszcze w brzuchu matki. USG płodu wykonuje się więc w czasie trwania ciąży. Co więcej, badanie to powtarza się regularnie przez cały okres ciąży, by mieć pewność, że płód rozwija się prawidłowo. Dzięki bieżącej kontroli płodu możliwe jest ewentualne wykrycie nieprawidłowości rozwojowych na możliwie najwcześniejszym etapie. USG prenatalne, mimo że jest badaniem całkowicie bezinwazyjnym, to umożliwia ocenę wewnętrznych struktur macicy.

Czytaj więcej

dentysta leczy zęby

Kiedy ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń zęba. Miazgę zmienioną chorobowo usuwa się z zęba, po zdezynfekowaniu i oczyszczeniu powstałego ubytku zastępuje się go specjalnym wypełnieniem. Zazwyczaj terapia tego typu wykonywana jest podczas jednej wizyty u dentysty, niekiedy rozkłada się procedurę na dwie wizyty. W takim przypadku dentysta często zakłada na ząb opatrunek i dopiero, gdy lek zadziała - już w trakcie drugiej wizyty kończy zabieg. Choć leczenie kanałowe zęba wiąże się ze sporym dyskomfortem, to wykonywane przez wykwalifikowanego stomatologa nie musi być bolesne. Dodatkowo, często zdarza się, że niestety stan zęba uniemożliwia zastosowanie innych środków terapeutycznych poza leczeniem kanałowym. Jeszcze przed postawieniem diagnozy przez dentystę można na podstawie obserwacji zęba i jego okolicy określić ewentualność konieczności leczenia kanałowego. Do podstawowych symptomów wskazujących to są:

Czytaj więcej

zgryz

Do czego mogą doprowadzić nieleczone wady zgryzu?

Zęby to niejako nasza wizytówka. Dążymy do tego, by było one możliwie najjaśniejsze oraz proste. Warto pamiętać jednak, że krzywy zgryz to nie tylko problem natury estetycznej, a może prowadzić również do wielu dolegliwości o podłożu zdrowotnym. Warto więc zadbać o to i poddać się opiece ortodonty już w wieku dziecięcym. Dzięki temu można uniknąć przykrych efektów krzywego zgryzu w późniejszym okresie życia.

Czytaj więcej

wnętrze gabinetu ginekologicznego

Jak przygotować się do wizyty u ginekologa?

Wizyta w gabinecie ginekologicznym może przysporzyć niemałego stresu, szczególnie jeśli to pierwsze tego typu badanie w życiu kobiety. Pamiętajmy jednak, że badania ginekologiczne to normalne procedury lekarskie i nie należy się ich ani obawiać, ani krępować. Lekarze ginekolodzy są szczególnie wyczuleni na zapewnienie pacjentkom komfortu. 

Czytaj więcej

model implantu zębowego

Budowa i działanie implantów zębowych

Implanty zębowe zyskują na popularności dzięki wygodzie i stabilności jaką oferują przeciwnie do ruchomych protez zębowych. Pacjenci chętnie decydują się na implanty gdy zmagają się z brakami w uzębieniu, zarówno pojedynczymi jak i międzyzębowymi, w żuchwie jak i w szczęce. 

Czytaj więcej

uśmiech kobiety przed i po wybielaniu

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? Fakty i mity

Śnieżnobiały uśmiech to marzeniu wielu. Dzisiaj marzenie to jest w zasięgu ręki. Wiele nowoczesnych gabinetów stomatologicznych wprowadziło do swojej oferty możliwość korekcji kolorytu uzębienia. Coraz więcej osób decyduje się tym samym na różne zabiegi wybielania zębów, jednak wraz z popularnością narosło wokół nich wiele mitów. Duży wpływ na podział opinii miało wprowadzenie na rynek preparatów do przeprowadzenia domowego zabiegu wybielania zębów. To znacznie zakwestionowało nie tylko zasadność korzystania z usług dentystów, ale i wpłynęło na postrzegania wybielania jako szkodliwe dla szkliwa.

Czytaj więcej