masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Blog

zabieg na twarz

Jakie rezultaty można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to innowacyjna metoda stosowana w medycynie estetycznej, która zdobywa coraz większą popularność dzięki swoim efektom przeciwstarzeniowym. Zabieg polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy czy kwas hialuronowy, za pomocą bardzo cienkich igieł. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona i odżywiona, co prowadzi do redukcji zmarszczek oraz poprawy jej ogólnego wyglądu. Warto zatem zastanowić się nad tym, jakie rezultaty można uzyskać dzięki mezoterapii igłowej.

Czytaj więcej

lekarz ogląda zdjęcie rentgenowskie

Jak często można wykonywać badania radiologiczne?

Jak często można wykonywać badania radiologiczne? To pytanie zapewne zastanawia pacjentów, którzy zmagają się z różnymi dolegliwościami i potrzebują regularnych kontroli. W tym artykule postaramy się przybliżyć odpowiedź na to pytanie, zwracając uwagę na dwie kluczowe kwestie.

Czytaj więcej

zestaw do pobieranie cytologii

Na czym polega badanie cytologiczne?

Chociaż wiele kobiet może odczuwać niepokój związany z wizytą u ginekologa, to badanie cytologiczne jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie. Jest to związane z tym, że jego przeprowadzenie pozwala na wczesne wykrycie zmian w szyjce macicy, które mogą świadczyć o groźnych schorzeniach. Jak wygląda cytologia i dlaczego warto badać się regularnie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w artykule.

Czytaj więcej

uśmiech

Metody na olśniewający uśmiech

Każdy z nas chce mieć piękne, białe i proste zęby, które bez wątpienia są ozdobą i dodają pewności siebie. Warto wiedzieć, że o zęby należy dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Co zrobić, by mieć olśniewający uśmiech? Odpowiedź znajduje się w tym artykule.

Czytaj więcej

rtg zęba

RTG zęba w diagnostyce stomatologicznej

RTG zębów to jedno z najważniejszych badań, które jest stosowane w diagnostyce stomatologicznej. Dzięki wykorzystaniu promieni Rentgena możliwe jest uzyskanie dokładnego obrazu zębów oraz otaczających je struktur, co jest niezwykle pomocne w całym procesie leczenia. W tym artykule przedstawimy dokładnie, na czym polega badanie RTG oraz kiedy należy je wykonać.

Czytaj więcej

nowotwory najczęściej występujące u kobiet

Jakie nowotwory najczęściej występują u kobiet?

Zgodnie z badaniami medycznymi liczba zachorowań na raka wzrasta – zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jest to choroba, która dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednak niektóre rodzaje nowotworów  częściej występują właśnie u kobiet.

Czytaj więcej

tomografia komputerowa

Kiedy wykonuje się tomografię komputerową?

Tomografia komputerowa jest zaliczana do badań z zakresu radiologii i pozwala na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie stanu, w jakim są narządy wewnętrzne człowieka, dzięki wykorzystaniu promieni Rentgena. Kiedy zaleca się wykonanie tomografii komputerowej, jak wygląda to badanie oraz kto je przeprowadza? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule.

Czytaj więcej

leżąca kobieta

Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagają nam nie tylko poprawić wygląd, ale i samopoczucie. Są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Czy umawiając się na zabieg medycyny estetycznej, powinniśmy wziąć pod uwagę porę roku? Kiedy najlepiej je wykonywać – wiosną, latem, a może jesienią lub zimą?

Czytaj więcej

krwawa próbka moczu

Krwiomocz - z czego może wynikać?

Przyczyny występowania krwiomoczu, który jest znany również pod nazwą hematuria, mogą być zróżnicowane. Często zdarza się, że jest to symptom poważniejszych schorzeń, które wymagają wdrożenia natychmiastowego leczenia. Dlatego nie można bagatelizować pojawienia się hematurii. Jakie są najczęstsze powody występowania krwi w moczu i co powinniśmy zrobić w takim przypadku?

Czytaj więcej

kobieta z problemem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu - wstydliwy problem. Diagnostyka i leczenie

Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wypływie moczu prowadzącym do całkowitego lub częściowego opróżnienia pęcherza. Problem ten nie może być lekceważony i zawsze powinien być konsultowany z lekarzem urologiem. Nietrzymanie moczu może być spowodowane chorobami układu nerwowego lub zaburzeniami w którymś z odcinków dróg moczowych.

Czytaj więcej