masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Reumatologia

Jeśli chcą Państwo umówić się na wizytę u reumatologa w Kole, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej placówki. W jakich przypadkach jest w stanie pomóc lekarz o tej specjalizacji? Reumatolog, jak wskazuje nazwa, zajmuje się leczeniem dolegliwości reumatycznych kości, stawów, a także chorób zapalnych tkanki łącznej. Można się zatem do niego zgłosić w przypadku podejrzenia wystąpienia takich chorób, jak na przykład:

  • łuszczycowe i reumatoidalne zapalenie stawów,
  • gorączka reumatyczna,
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Tego rodzaju choroby mogą objawiać się między innymi bólem, sztywnieniem i ogólnym ograniczeniem ruchomości stawów, zmianami skórnymi, a nawet bólem podczas głębokiego oddychania czy kaszlu. Jeśli zatem szukają Państwo pomocy specjalisty, w naszym centrum uzyskacie pomoc lek. med. Marka Rabskiego, specjalizującego się w diagnostyce i leczeniu chorób zapalnych stawów, w tym wczesnego zapalenia stawów oraz chorób układowych tkanki łącznej. Warto dodać, że można u nas skorzystać z pomocy również innych specjalistów, w tym między innymi radiologów, endokrynologów czy urologów.

 

kobieta z bólem pleców

 

Rodzaje badań zlecanych przez reumatologa

Sposób leczenia schorzeń reumatologicznych, podobnie jak w przypadku innych chorób, określany jest po wcześniejszym wykonaniu diagnozy. W precyzyjnym określeniu przyczyny choroby pomocne są różnorodne badania. Wykonanie jakich konkretnie czynności może zlecić reumatolog? Uzależnione jest to między innymi od objawów, z którymi zgłasza się pacjent. Często reumatolodzy zalecają jednak przeprowadzenie badania RF, pozwalającego określić poziom czynnika reumatologicznego. Oprócz tego w wielu przypadkach pomocne okazuje się wykonanie USG, tomografii komputerowej, a nawet morfologii krwi oraz moczu.