masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagają nam nie tylko poprawić wygląd, ale i samopoczucie. Są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Czy umawiając się na zabieg medycyny estetycznej, powinniśmy wziąć pod uwagę porę roku? Kiedy najlepiej je wykonywać – wiosną, latem, a może jesienią lub zimą?

Pora roku a zabiegi medycyny estetycznej

Wszystko zależy od tego, jakiemu zabiegowi planujemy się poddać. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jedna pora roku jest najlepsza, by skorzystać z usług, jakie oferuje medycyna estetyczna. Zabiegom możemy poddawać się wiosną, latem, jesienią czy zimą. Często spotykamy się z mylącym stwierdzeniem, że nie powinno się ich wykonywać w najcieplejszych porach roku, a naprawdę możemy skorzystać z licznych zabiegów o działaniu przeciwstarzeniowym. Jest to np. wypełnianie zmarszczek i bruzd kwasem hialuronowym, botoks lub mezoterapia. Latem możemy także bez obaw umówić się na modelowanie i powiększanie ust. Warto także skorzystać z delikatnych peelingów kwasowych.

Jakich zabiegów nie wolno wykonywać latem?

Istnieją również zabiegi, które można przeprowadzać jedynie jesienią i zimą. Są to między innymi:  peelingi – na przykład TCA, kwas glikolowy czy pirogronowy bądź retinol. Wynika to z tego, że po takim zabiegu skóra jest podrażniona i bezwzględnie nie można jej wystawiać na działanie promieni słonecznych. W przeciwnym razie mogłoby się to skończyć oparzeniem lub pojawieniem się przebarwień. Podobnie jest w przypadku zabiegów z użyciem lasera. Powinno się je wykonywać jesienią lub zimą. Laser uszkadza skórę, która zaczyna się intensywnie odnawiać, dlatego też po takim zabiegu nie wolno się opalać i przebywać na słońcu.