masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

USG płodu 3D / 4D

USG płodu 3D /4D to nowoczesne metody obrazowania, które pozwalają na bardziej precyzyjną diagnostykę płodu. Lekarz ginekolog wykonuje tego rodzaju badania u kobiet w ciąży - dzięki czemu można uzyskać obraz płodu niedostępne w badaniu dwuwymiarowym, na podstawie których można rozpoznać wady wrodzone.

USG płodu 3D Koło

Jakie są korzyści z wykonania USG 3D/4D?

USG płodu 3D Koło

Badanie USG 3D/4D pozwala na lepsze uwidocznienie cech płodu, które mogą świadczyć o chorobach genetycznych. Jeżeli ginekolog korzysta z nowoczesnej i zaawansowanej aparatury ultrasonograficznej z funkcją obrazowania 4D, istnieje prawdopodobieństwo uwidocznienia niektórych wad wrodzonych, np. rozszczep wargi, rozszczep podniebienia, polidaktylia, zniekształcenia stóp i dłoni, niewielki rozszczep kręgosłupa. Ponadto, dzięki badaniu USG 3D/4D możliwa jest bardzo precyzyjna ocena kości nosowych i przezierności karkowej – parametrów, które są niezwykle ważne w ocenie ryzyka zespołu Downa.

Warto przy tym podkreślić, że USG płodu 3D/4D może być wykorzystane do oceny płci dziecka - z jeszcze większą dokładnością w porównaniu z USG 2D.

Jest to również wyjątkowa pamiątka z życia płodowego Waszego dziecka.