masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Leczenie ortodontyczne dzieci i osób dorosłych

Celem ortodoncji jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu, można poprawić ułożenie zębów względem siebie, przywrócić prawidłowy zgryz oraz czynności mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych.

Oddając się w ręce naszego ortodonty, możesz liczyć na opracowanie planu leczenia dostosowanego do  stopnia zaawansowania wady i oczekiwań estetycznych. W zależności od potrzeb pacjenta, w leczeniu ortodontycznym zostanie zastosowany aparat ruchomy lub aparat stały. Medyk-Kolo.pl zaprasza do kontaktu w celu ustalenia planu leczenia.

Leczenie ortodontyczne

Aparat stały – leczenie

Aparat stały

Jeśli chodzi o aparat stały, leczenie dedykowane jest młodzieży oraz osobom dorosłym. Polega na oddziaływaniu na ułożenie zębów, które wracają do prawidłowej pozycji. To zasługa specjalnej konstrukcji – pierścieni, zamków oraz sprężystego łuku.

Czas noszenia aparatu stałego zależy przede wszystkim od rodzaju wady. O okresie trwania leczenia decyduje lekarz ortodonta.

Pacjentom, którym zależy na zachowaniu estetyki uśmiechy podczas leczenia ortodontycznego oferujemy estetyczne aparty stałe.

Aparat ruchomy – leczenie

Aparat ruchomy (zdejmowany) przeznaczony jest do leczenia wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Zbudowany jest z akrylowej płytki oraz wykonanych z drutu pętli dopasowanej do zębów. Pozwala na korygowanie wady zgryzu – jednak w mniejszym stopniu niż aparaty stałe.