masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Leczenie ortodontyczne dzieci i osób dorosłych

Celem ortodoncji jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu, można poprawić ułożenie zębów względem siebie, przywrócić prawidłowy zgryz oraz czynności mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych.

Oddając się w ręce naszego ortodonty, możesz liczyć na opracowanie planu leczenia dostosowanego do  stopnia zaawansowania wady i oczekiwań estetycznych. W zależności od potrzeb pacjenta, w leczeniu ortodontycznym zostanie zastosowany aparat ruchomy lub aparat stały. Medyk-Kolo.pl zaprasza do kontaktu w celu ustalenia planu leczenia.

Leczenie ortodontyczne

Aparat stały – leczenie ortodontyczne w Kole

Aparat stały

Jeśli chodzi o aparat stały, leczenie dedykowane jest młodzieży oraz osobom dorosłym. Polega na oddziaływaniu na ułożenie zębów, które wracają do prawidłowej pozycji. To zasługa specjalnej konstrukcji – pierścieni, zamków oraz sprężystego łuku.

Czas noszenia aparatu stałego zależy przede wszystkim od rodzaju wady. O okresie trwania leczenia decyduje lekarz ortodonta. Pacjentom, którym zależy na zachowaniu estetyki uśmiechy podczas leczenia ortodontycznego oferujemy estetyczne aparaty stałe.

 

Aparat ruchomy – leczenie ortodontyczne w Kole

Aparat ruchomy (zdejmowany) przeznaczony jest do leczenia wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Zbudowany jest z akrylowej płytki oraz wykonanych z drutu pętli dopasowanej do zębów. Pozwala na korygowanie wady zgryzu – jednak w mniejszym stopniu niż aparaty stałe.

 

Jak przebiega leczenie ortodontyczne w Kole?

Wielu pacjentów zastanawia się, jak przebiega leczenie ortodontyczne oraz przez jaki okres czasu konieczne będzie noszenie aparatu. W przypadku drugiej z wymienionych kwestii, temat jest niezwykle złożony i wpływ ma na to wiele czynników. Czas potrzebny do uzyskania satysfakcjonujących efektów uzależniony jest między innymi od rodzaju aparatu ortodontycznego, a także wady zgryzu pacjenta. Jeśli chodzi o przebieg leczenia to w wielu przypadkach wygląda on podobnie. Pierwszy etapem jest spotkanie i konsultacja z lekarzem, który po wykonaniu przeglądu jamy ustnej będzie w stanie nakreślić schemat dalszego działania. W kolejnym etapie przygotowywany jest aparat, który następnie zakładany jest na zęby pacjenta. Później przechodzimy do najbardziej czasochłonnego kroku, a więc leczenia, podczas którego w trakcie regularnych wizyt u ortodonty wykonywane są niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu działania. W momencie gdy zgryz będzie już zdrowy, a pacjent będzie mógł się pochwalić pięknym uśmiechem, aparat jest zdejmowany i leczenie dobiega końca.

W przypadku zainteresowania ofertą ortodonty w Kole prosimy o kontakt. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami. Wykonujemy między innymi zabiegi wybielania Zębów w Kole, a także świadczymy usługi stomatologiczne.