masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

W jakim wieku najczęściej korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej?

Wbrew powszechnym opiniom zabiegi medycyny estetycznej przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Poza tym, służą one nie tylko upiększaniu, ale też likwidowaniu pewnych problemów bądź profilaktyce. Takie zabiegi nie wymagają specjalnych przygotowań i są bezpieczne. Wywiad i konsultacja lekarska pozwoli wskazać, jaki zabieg przyniesie w naszym wypadku najlepsze efekty.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej?

Krótko mówiąc, zabiegi medycyny estetycznej są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, jeśli chcą oni coś poprawić w swoim wyglądzie.

Z takich zabiegów korzystają osoby, które chcą się uporać z problemami takimi jak między innymi:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej;
 • zmarszczki;
 • rozstępy;
 • cellulit;
 • obwisła skóra po ciąży bądź odchudzaniu;
 • przebarwienia;
 • blizny i znamiona;
 • zbyt sucha skóra;
 • trądzik;
 • małe lub niesymetryczne usta;
 • bruksizm;
 • cienie po oczami.

Medycyna estetyczna to coś więcej niż kosmetologia, a zarazem nie jest tak inwazyjna jak chirurgia plastyczna. Stosowane metody są bezpieczne i dają szybkie efekty. Oferta na takie zabiegi jest bardzo szeroka i trudno tu opisać wszystkie problemy, z jakimi mogą sobie one poradzić.

Kiedy najlepiej zacząć korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Każdy zna przysłowie “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Podobnie jest z zabiegami medycyny estetycznej. Lepiej zacząć działać wcześniej, a nie dopiero wtedy, gdy upływ czasu będzie bardzo widoczny na naszej skórze i trudno będzie cofnąć zaistniałe zmiany. Kiedy zatem jest najlepszy czas na wykonywanie takich zabiegów? To bardzo indywidualna sprawa, ale zwykle skóra zaczyna tracić swoją jędrność już po dwudziestym piątym roku życia, a pierwsze zmarszczki zaczynają się pojawiać po trzydziestce. Dzieje się tak dlatego, że organizm zaczyna produkować mniejsze ilości kolagenu, który odpowiada ze elastyczność i prawidłowe nawilżenie skóry. Ten proces jest też zależny od naszych genów, a także od tego, jaki tryb życia prowadzimy. Ruch i zdrowa dieta oczywiście nieco opóźniają procesy starzenia się skóry. Jednak na pewno w każdym przypadku warto jest reagować odpowiednio wcześnie, aby móc cieszyć się idealnym wyglądem tak długo, jak to tylko możliwe. Dzisiaj z zabiegów medycyny estetycznej korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety w różnym wieku. Wbrew powszechnym stereotypom, z zabiegów medycyny estetycznej korzystają również osoby młode, po dwudziestym roku życia. Dotyczy to na przykład zabiegów z wykorzystaniem botoksu, który w niektórych problemach jest jedynym bądź najlepszym rozwiązaniem. Stosuje się go na przykład przy leczeniu bruksizmu, usuwaniu blizn bądź zapobiegawczo w przypadku tak zwanych kurzych łapek, które potem jest bardzo trudno usunąć. Poza tym, z takich zabiegów też często korzystają kobiety, które przeszły ciążę, aby uporać się z rozstępami i naciągniętą skórą, zwłaszcza w okolicy brzucha. Kolejna grupa kobiet korzystających z zabiegów medycyny estetycznej to kobiety, które mimo wielu diet i ćwiczeń z zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem. Kobiety w średnim wieku zwykle wybierają zabiegi odmładzające na twarz.

Zatem, jak widać, z zabiegów medycyny kosmetycznej korzystają dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku, w zależności od problemu, z jakim się borykają lub działając profilaktycznie. Najczęściej kliniki medycyny estetycznej odwiedzają kobiety po czterdziestym roku życia, ale nie jest to regułą. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie warto czekać z takimi zabiegami na tak zwany ostatni moment, gdyż trudniej jest usunąć daleko posunięte zmiany, a może być to już nawet w niektórych sytuacjach niemożliwe. Warto więc znaleźć odpowiednią klinikę i skorzystać z zabiegów, które oferuje, by cieszyć się pięknym wyglądem jak najdłużej.