masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Kiedy warto udać się na wizytę do endokrynologa?

Endokrynolog jest lekarzem zajmującym się gruczołami wydzielania wewnętrznego, czyli tarczycą, przytarczycami, podwzgórzem, jajnikami, jądrami, przysadką, trzustką i nadnerczami. Leczy choroby spowodowane zaburzeniami funkcjonowania ich oraz choroby spowodowane przez produkowane przez nie w nieprawidłowej ilości hormony. Problemy te nazywane są zaburzeniami hormonalnymi.

Kiedy iść do endokrynologa?

Endokrynolog jest lekarzem, do którego kieruje lekarz pierwszego kontaktu. Można jednak wybrać się do prywatnego gabinetu endokrynologa, wtedy gdy uzna się to za konieczne lub gdy inny lekarz np. ginekolog zasugeruje taką konsultację.
Istnieje szereg niepokojących objawów, które można skonsultować z endokrynologiem. Należy do nich nagły przyrost wagi, spadek masy ciała, duża senność lub nadpobudliwość, wypadanie włosów, zbyt duże lub zbyt małe libido. Te objawy mogą wiązać się z nieprawidłowościami w pracy tarczycy. Niepokojące są również uderzenia gorąca, obrzęki rąk i stóp, bóle głowy. Do endokrynologa można zgłosić się także z obfitym trądzikiem i nadmiernym owłosieniem.
W przypadku dzieci, z endokrynologiem można konsultować takie problemy, jak nadmierny lub zahamowany wzrost, zbyt szybkie dojrzewanie i zaburzone proporcje ciała.

Choroby leczone przez endokrynologa

Zapraszamy do skorzystania z usług endokrynologa w Kole. Leczymy wszelkie choroby związane z gruczołami wydzielania wewnętrznego, w tym choroby tarczycy, takie jak niedoczynność i nadczynność tarczycy oraz Hashimoto. Zajmujemy się również chorobami trzustki i przytarczyc. U endokrynologa leczone są również choroby przysadki mózgowej, takie jak jej niedoczynność i nadczynność. Innymi problemami leczonymi przez endokrynologa są problemy związane z zaburzeniami miesiączkowania, menopauzą i andropauzą.