masz pytania
zadzwoń

781 410 145
63 27 20 731

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pn - Pt  8:00 - 20:00

...to przychodnia z rodzinną tradycją.

Czy dzięki mezoterapii można zahamować łysienie androgenowe?

Problem nadmiernie wypadających włosów dotyka wiele osób. Ponieważ włosy są ważnym elementem naszego wyglądu, przykładamy dużą uwagę do ich kondycji i ilości. Jednak niekiedy zdarza się, że wypadanie włosów jest spowodowane czynnikami genetycznymi – tak jak w przypadku łysienia androgenowego. W takich przypadkach warto zdecydować się na zabieg mezoterapii, który pomoże w walce z nadmiernie wypadającymi włosami.

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet i wiąże się z genetyką. Dokładniej mówiąc, łysienie androgenowe związane jest z występowaniem nadwrażliwości na nadmiar hormonów nazywanych androgenami. W przypadku nadwrażliwości następuje osłabienie mieszków włosowych, a włosy stają się słabe i cienkie, aż w końcu całkowicie wypadają. Łysienie androgenowe może być również spowodowane chorobami o podłożu hormonalnym, szczególnie w przypadku kobiet. Warto również mieć na uwadze, że ten rodzaj łysienia dotyka również osoby młode w wieku nawet 20 lat.

Mezoterapia jako skuteczna metoda leczenia

Na szczęście w walce z łysieniem androgenowym przychodzi medycyna estetyczna. Jednym z zabiegów, które oferuje, jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę głowy odżywczych substancji, które mają za zadanie pobudzić włosy do wzrostu. Proporcje oraz ilość podawanych substancji jest indywidualnie dobierana do potrzeb pacjenta. Dlatego przed zabiegiem niezbędny jest obszerny wywiad z osobą poddającą się mezoterapii. Zabieg odbywa się za pomocą iniekcji igłami o bardzo małych rozmiarach. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efekty mezoterapii

Dzięki bezpośredniemu wprowadzeniu substancji odżywczych i witamin pod skórę głowy, mieszki włosowe są pobudzone do fazy wzrostu. To sprawia, że wyrastają nowe włosy, a skóra głowy poddana iniekcji pokrywa się włosami, co można zauważyć już po dwóch tygodniach od zabiegu. Aby efekty się utrzymały, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, według zaleceń lekarza.