ul. Prusa 5, Koło. pn-pt: 8-21, sob: 9-13, ndz i święta: dyżury bólowe

tel. 63 27 20 731 kom. 781 410 145

e-mail: recepcja@medyk-kolo.pl

Stomatologia

Dentysta – stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która koncentruje się na zapobieganiu oraz leczeniu skutków próchnicy. Jest to jedna z najczęściej występujących chorób zakaźnych, której nie można lekceważyć. Nieleczona może doprowadzić nawet do obumarcia zęba, wpływając negatywnie na cały organizm – z uwagi na istnienie ukrytego ogniska infekcji. Dlatego nasz lekarz dentysta stoi na straży zdrowego uśmiech Pacjentów.

images 1 - Dentysta - stomatologia zachowawcza

Zakres usług

Pacjenci, którzy odwiedzają nasze gabinety stomatologiczne, mogą liczyć na rzetelną poradę i specjalistyczną pomoc. Zabiegi dobierane są adekwatnie do etapu rozwoju choroby. Otaczamy Pacjenta kompleksową opieką, przywracając uzębieniu zdrowie.

images

Remineralizacja

Remineralizacja jest zabiegiem, który przeprowadzamy u Pacjentów zgłaszających się z próchnicą w fazie początkowej. Polega na wcieraniu preparatów fluoru, co ma zapobiec postępowi choroby. Aby remineralizacja przyniosła efekty, należy powtarzać ją kilkakrotnie – w kilkudniowych odstępach czasu.

Opracowanie i wypełnienie ubytku próchniczego

Zabieg polega na usunięciu próchnicowo zmienionych tkanek zęba i wypełnieniu ubytku specjalnym materiałem. Opracowanie ubytków wykonujemy metodą tradycyjną (borowanie), jak i metodą ART (BEZ borowania).
uśmiech 

facebook widget