ul. Prusa 5, Koło. pn-pt: 8-21, sob: 9-13, ndz i święta: dyżury bólowe

tel. 63 27 20 731 kom. 781 410 145

e-mail: recepcja@medyk-kolo.pl

Stomatologia

Ortodonta – Koło, Turek, Konin

Proste zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Istotną rolę odgrywają nie tylko zabiegi profilaktyczne przeprowadzane przez lekarza dentystę. W przypadku wad zgryzu lub wad szczękowo-twarzowych, nasz ortodonta jest do dyspozycji Pacjentów.
braces-or-invisalignaparaty 1

Leczenie ortodontyczne

Celem ortodoncji jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu leczeniu ortodontycznemu, można poprawić ułożenie zębów względem siebie, przywrócić prawidłowy zgryz oraz czynności mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych.

Oddając się w ręce naszego ortodonty, możesz liczyć na opracowanie planu leczenia dostosowanego do  stopnia zaawansowania wady i oczekiwań estetycznych.

Aparat stały – leczenie

Jeśli chodzi o aparat stały, leczenie dedykowane jest młodzieży oraz osobom dorosłym. Polega na oddziaływaniu na ułożenie zębów, które wracają do prawidłowej pozycji. To zasługa specjalnej konstrukcji – pierścieni, zamków oraz sprężystego łuku.

Czas noszenia aparatu stałego zależy przede wszystkim od rodzaju wady. O okresie trwania leczenia decyduje ortodonta – na podstawie osiąganych efektów.

Aparat ruchomy – leczenie

Aparat ruchomy (zdejmowany) przeznaczony jest do leczenia wad zgryzu u dzieci i młodzieży. Zbudowany jest z akrylowej płytki oraz wykonanych z drutu pętli dopasowanej do zębów. Pozwala na korygowanie wady zgryzu – jednak w mniejszym stopniu niż aparaty stałe.

 

as

 

facebook widget