ul. Prusa 5, Koło. pn-pt: 8-21, sob: 9-13, ndz i święta: dyżury bólowe

tel. 63 27 20 731 kom. 781 410 145

e-mail: recepcja@medyk-kolo.pl

Ginekologia

USG płodu 3D / 4D

USG płodu 3D /4D to nowoczesne metody obrazowania, które pozwalają na bardziej precyzyjną diagnostykę płodu. Ginekolog wykonuje tego rodzaju badania u kobiet w ciąży – dzięki czemu można uzyskać obraz płodu niedostępne w badaniu dwuwymiarowym, na podstawie których można rozpoznać wady wrodzone.

brzuszek-w-ciazy6

USG 3D/4D – korzyści

Badanie USG 3D/4D pozwala na lepsze uwidocznienie cech płodu, które mogą świadczyć o chorobach genetycznych. Jeżeli ginekolog korzysta z nowoczesnej i zaawansowanej aparatury ultrasonograficznej z funkcją obrazowania 4D, istnieje prawdopodobieństwo uwidocznienia niektórych wad wrodzonych, np. rozszczep wargi, rozszczep podniebienia, polidaktylia, zniekształcenia stóp i dłoni, niewielki rozszczep kręgosłupa. Ponadto, dzięki badaniu USG 3D/4D możliwa jest bardzo precyzyjna ocena kości nosowych i przezierności karkowej – parametrów, które są niezwykle ważne w ocenie ryzyka zespołu Downa.

3d_3

Warto przy tym podkreślić, że USG płodu 3D / 4D może być wykorzystane do oceny płci dziecka – z jeszcze większą dokładnością w porównaniu z USG 2D.

images (9)

W ramach diagnostyki obrazowej wykonujemy również USG jamy brzusznej.

facebook widget